z

 

 
 

_____18.2.2008  únorová pohoda  Tak teď už jsem spokojený. Takhle se mi to líbí. Při úrovni mé lenosti, nešikovnosti a nevkusu už asi nic lepšího stvořit nedokážu. I proto doufám, že to v tomto stavu vydrží co nejdéle :o) ...

_____Nejdůležitější změny ve zkratce:

     
 

Kořen(y) jsou zpátky. :o)  Ne všechny, ale jsou. Docela mi tam chyběly.  Sice jsou na středu (čemuž jsem se chtěl vyhnout), ale jejich výsledný tvar je natolik asymetrický, že to vůbec nepůsobí uměle či rušivě.

   
  Vyhodil jsem Ludwigia palustris. Její comeback se bohužel vůbec nevydařil. Tahle krásná rostlinka už u mě prostě nechce růst. Prakticky ihned po zasazení jí začaly uhnívat vrcholky a nově vytvořené listy byly opět zakrnělé a žluté. Nahradil jsem jí porostem z Ludwigia repens, které se naopak daří naprosto úžasně.
   
   
  Microsorium pteropus i Hygrophila polysperma jsou zpátky. Dal jsem je na levou stranu, odkud jsem (na střed nádrže) "vyhodil" nádhernou Eustralis sp.. Tam přece jen nadělá mnohem víc parády, než schovaná někde vzadu za echinodorama.
   
  Větší část Anubias coffeifolia šla ze středu akvária na pravou stranu. Prostřední trs jávského mechu (Vesicularia dubyana) šel úplně do pryč, šoupnul jsem ho do nového krevetkária.
   
 
_____Plány do budoucna:
 
  Nepodělat to. :o)
 

[ původní velikost (cca 2400 x 700 pix, 1,48 MB) ]

[ FOTO : 18.2.2008 © Jiří Horáček,  www.horacovoakvarium.cz ]