z

 

 
 

_____14.4.2007  Nový layout  Původně jsem chtěl jít s kůží na trh až to bude úplně hotové, ale pak mě napadlo, že by mohlo být celkem zajímavé nafotit to celé - od nasázení rostlin až po finální layout (tohle rozhodně není konečná podoba !!!).
_____Tato fotografie zachycuje akvárium den před návratem ryb (tedy těsně před oficiálním ukončením celé předělávky. Po přebudování a zprovoznění filtrace měly přijít na řadu velké změny ohledně layoutu.  Naneštěstí jsem byl dost silně limitován momentálně nabízeným sortimentem rostlin. Až doposud jsem vždy objednával u Aqua-Daho, ale tentokrát jsem musel i u Rataje. Ale ani ten mi dobrou polovičku rostlin (aktuálně nabízených v e-shopu) neposlal ...

_____Nejdůležitější změny ve zkratce:

     
 

Ze tří velkých echinodorů jsem přešel na dva: Echinodorus bleherae (vlevo od kořenu) a E. argentinensis (vpravo od kořenu, zatím je maličký a má světlé emerzní listy).

   
 

Přidal jsem červenou barvu (Eustralis sp. a Alternathera cv. Splendida). Na fotografii zatím nejsou vidět (dorazily emerzní a cca 10cm vysoké).

   
 

Dost výrazně jsem zredukoval porost valisnerie (cca na jednu třetinu). Jestli bude dál zahnívat, jsem připravený nahradit ji porostem tvořeným z Anubias congensis (dvě rostlinky jsou nyní mezi valisnerií a E. argentinensis).

   
 

Ten světle zelený trávníček vpravo je Blyxa japonica. Moc se mi líbí, ale bohužel, od zasazení pod vodu velice rychle ztrácí (doufám že emerzní) listy.

   
 

Další nové rostliny: Heteranthera zosterifolia, Limnobium spongia (jen pár rostlinek, doufám že se zase rychle namnoží) a Riccia fluitans (přišlo jí tak žalostně málo, že si ji radši namnožím někde mimo, jinak mi ji dřív sežerou ryby).

   
 

Pryč z nádrže šel Anubias barteri (do akvária desperátů), Echinodorus cv. Ocellot green (matečná rostlina), E. cv. Tropica (akvárium desperátů), půlka jávského mechu (do krevetkária) a několik "trsů" mikrosoria (také do krevetkária).

   
 

Málem bych zapomněl na kořen. Do kořenů jsem blázen, jak narazím na nějaký pěkný, hned ho musím koupit. :o) Už mám docela slušnou sbírku. Spíš než velkým kusům dávám přednost menším, které pak podle momentální inspirace skládám tak, aby vytvořily iluzi jednoho velkého kořene (tenhle je poskládaný z pěti kousků).

   
   
 

[ FOTO : 14.4.2007 © Jiří Horáček,  www.horacovoakvarium.cz ]